Ei ole kaua aega möödas, kui tänu öökülmaohule sai soovitatud, et pritsimisi ette võtta vaid soojal keskpäevasel ajal. Pisut aega on möödunud ja täna kehtib täpselt vastupidine soovitus. Palun ärge pritsige kuuma ilmaga! See on taimedele ohtlik ja pritsimissegude mõju pole efektiivne.

Taimekaitse pritsimiseks absoluutne maksimaalne õhutemperatuur on 21-22 kraadi. Viimastel päevadel on päikese käes kuumus lausa 26-27 kraadi ning seda juba hommikul suhteliselt vara. Kosutav jahedus saabub ka alles päikeseloojanguga ning häid pritsimistingimusi on tegelikult vaid hilisõhtul, öösel ja väga vara hommikul.

Kuumaga pritsimine on lauslollus. Esiteks on kordades suurem oht taimi kahjustada, kõrvetada ja stressi viia. Teiseks on reaalne pritsimislahuse aurustumine juba pritsimise ajal kui ka taimelehtedelt. Sellistes kuumades tingimustes on taimelehtede (nii umbrohu kui kultuurtaime) vastuvõtmisvõime kehv, seega ükski preparaat ei saavuta ka oma maksimumefektiivsust. Kokkuvõtteks tehakse kuumaga kaht: rikutakse taimede tervist ja raisatakse lihtsalt raha.

Muidugi on tarvis paljusid asju teha ja pritsimised võivad olla kuhjunud, aga igal tegevusel võiks ja peaks olema ikkagi eesmärk mitte lihtsalt tegemise rõõm.